Інформаційно-комунікативні технології в публічній політиці
Ключові слова:
інформаційно-комунікативні технології, мережево-комунікативний простір, сучасні інформаційно-комунікативні технології, електронні, політико-правове регулювання, публічна сфераАнотація
У статті досліджується вплив інтерактивних інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ) на еволюцію ролі публічних інститутів та на зміну форматів взаємодії між громадянським суспільством і державою. Активне включення ІКТ у політичний процес трансформує не тільки традиційні форми управління, але й відкриває нові можливості для залучення громадян до публічних справ, підсилюючи їхню співучасть у прийнятті рішень та управлінських процесах. Інноваційні інструменти комунікації, такі як соціальні мережі, онлайн-платформи для консультацій та громадських обговорень, змінюють спосіб взаємодії громадян з публічними структурами, сприяючи горизонтальним формам комунікації та створюючи простір для більш рівноправного діалогу. Відзначено, що сучасне комунікативне середовище публічної сфери поширюється в online-просторі, який поступово перетворюється на нову платформу для політичної взаємодії акторів, розширюючи межі участі громадян у формуванні державної політики. В статті проаналізовано, як цифрові платформи можуть стати інструментом зворотного зв’язку між владою та суспільством, надаючи громадянам можливість впливати на політичний процес у режимі реального часу. Окрему увагу приділено розгляду горизонтальних форм взаємодії, які передбачають побудову більш прозорих і відкритих відносин між публічними акторами та суспільством, що сприяє підвищенню довіри до інституцій і демократизації публічного управління. Стаття підкреслює, що зростання популярності в інтерактивних ІКТ в управлінських практиках, що стимулює перетворення традиційних інститутів і сприяє формуванню нових форм демократії, де громадяни мають активну роль, а держава стає прозорішою та більш підзвітною, перетворюючись на модератора публічних процесів. Зроблено висновок про необхідність подальших досліджень цифрових форматів громадської участі у політичних процесах, їх впливу на ефективність державного управління, емерджентність системи і стабільність демократичних інститутів. У статті запропоновано перспективи дослідження цифрових інструментів як засобів вдосконалення публічної політики та підтримки ефективної взаємодії держави з громадянським суспільством у новій інформаційній реальності.
Посилання
Castells, Manuel. The Rise of the Network Society. Malden: Wiley-Blackwell, 1996
Castells, Manuel. Communication Power. Oxford: Oxford University Press, 2009
Habermas, Jürgen. The Structural Transformation of the Public Sphere: An Inquiry into a Category of Bourgeois Society. Cambridge: Polity Press, 1989.
Habermas, Jürgen. The Theory of Communicative Action. Vol. 1: Reason and the Rationalization of Society. Boston: Beacon Press, 1984.
Shannon, Claude, and Warren Weaver. The Mathematical Theory of Communication. Urbana: University of Illinois Press, 1949.
Lasswell, Harold D. Propaganda Technique in the World War. New York: Peter Smith, 1927.
Lasswell, Harold D. The Structure and Function of Communication in Society. In Lyman Bryson (Ed.), The Communication of Ideas. New York: Harper & Brothers, 1948.
Luhmann, Niklas. Social Systems. Stanford: Stanford University Press, 1995
Luhmann, Niklas. The Reality of the Mass Media. Stanford: Stanford University Press, 2000.
Jakobson, Roman. Language in Literature. Cambridge: Harvard University Press, 1987.
Jakobson, Roman. Essays on General Linguistics. The Hague: Mouton, 1971
McLuhan, Marshall. Understanding Media: The Extensions of Man. New York: McGraw-Hill, 1964
McLuhan, Marshall. The Gutenberg Galaxy: The Making of Typographic Man. Toronto: University of Toronto Press, 1962.
Dunleavy, P., Margetts, H. Digital Era Governance: IT Corporations, the State, and E-Government. Oxford: Oxford University Press, 2006. 336 p.
Чальцева, О.М. Публічна політика: теоретичний вимір і сучасна практика. Монографія. Вінниця. 2017. 336 с.
Abramson J. B., Arterton F. C., Orren G. R. The Electronic Commonwealth. N. Y.: Basic Books, 1988. Р. 185-212.
Центр нових медіа та залучення громадян США. URL: http: // www.howto.gov.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Передаючи статтю до редакції, автор гарантує наявність у нього авторських прав на рукопис і дає згоду на публікацію тексту та метаданих статті (включаючи прізвище та ініціали автора, місце його роботи, електронну адресу для кореспонденції) у друкованій та електронній версіях журналу, що передбачає дотримання політики відкритого доступу згідно з умовами ліцензії AttributionNonCommercial-ShareAlike 4.0 International – можливість вільно читати, завантажувати, копіювати та поширювати зміст статті з навчальною та науковою метою із зазначенням авторства.